کود آهن چیست؟ تمام چیری که باید درباره کود آهم بدانید مزرعه شاپ

از آنجا که عنصرها موجود در خاک ناهمگن و پیچیده است، ریز مغذی های به سادگی اکسیده یا این که رسوب می شوند. کود ک

توسط HEYDARINEWS در 1 دی 1401
از آنجا که عنصرها موجود در خاک ناهمگن و پیچیده است، ریز مغذی های به سادگی اکسیده یا این که رسوب می شوند. کود کلات شده سبب ساز افزایش فراهمی زیستی کوچک مغذی ها از گزاره آهن، مس، منگنز و بر روی می شود و منجر به بهره وری و سودآوری ساخت محصولات زراعی و باغی می شود. چنانچه جنس در تنش کم ریز مغذی یا این که خاکهایی مهم pH فراتر از 6.5 رشد کند، کلات آهن به شدت گزینه نیاز گیاه خواهد شد چون غیر کلاته ها قدرت جذب کمتری خواهند داشت. دسته‌بندی نشده کودها صرفا به جهت تحریک رویش نیستند بلکه به جهت تندستی طبیعی گیاهان موثرند. اکثر زمان ها مخلوط های خاک بونسای درشت بافت و اصلی مقادیر کمی از مواد غذایی هستند و کودها فقط منبع تأمین کننده مواد اضطراری گیاهان در اکثری از بونسای ها می باشند. قیمت‌های کود آهن اصلی دقت به موقعیت و موقعیتی که در آن قرار داریم مبتلا نوساناتی شده است که باید در خرید کردن به آن اعتنا نمود. کودهای آهن به ادله اینکه تأثیر متعددی بر بر روی محصولات و گیاهان دارند باید از مدل مرغوب و سکو یک تعیین شوند.

چرا مصرف آهن انقدر اساسی و ضروری است؟

بعلاوه، در همین نوع خاک، آهن به راحتی مهم فسفات، کربنات‌ها، کلسیم، منیزیم و یون‌های هیدروکسید مخلوط می‌شود. درصورتیکه گیاهان شما علامت ها کمبود آهن را نشان می دهند ، برای برطرف کردن سرعت بالا یک کود درختان اسپری شاخ و برگ به کارگیری کنید. برای عمده این اسپری ها ، در مسافت 10 تا 14 روز اسپری کنید. هر دو سولفات آهنی و کلاتهای آهن می توانند به عنوان اسپری های برگ به کار گیری شوند. سیدروفورها حساس آهن لینک برقرار کرده و آن را جذب گیاه می‌کنند. ازآنجایی‌که پودر خون در آب حل می‌شود، می‌توان از آن به‌عنوان یک کود ارگانیک مایع به کارگیری نمود. یک عدد از بزرگ‌ترین معایب این فرآورده جذب حشرات موزی و بعضا از حیوانات به خویش است. در زمان استفاده می بایست غایت احتیاط را به خرج بخشید چراکه جذب این محصول بالاست و باید از استنشاق آن خودداری شود. کمپوست از ضایعاتی نظیر پوست موز، پوست پرتقال، بریده های چمن، برگ ها و غیره ساخته می شود. کمپوست حاوی میزان یه خرده آهن هست که تا حد متعددی به مواد گزینه به کار گیری در ساخت آن بستگی دارد. کمپوست یک کود کند انتشار هست و همینطور حاوی نیتروژن، فسفر و پتاسیم است. در وبسایت نیاز کشاورزی خرید کود گوگرد پودری، گوگرد گرانوله، گوگرد مایع کود درختان و بنتونیت دار حساس میزان مرغوب بودن بالا و ق... در وب سایت نیاز کشاورز خرید کردن نیترات پتاسیم، نیترات کلسیم، کود های ریزمغذی، پتاس بالا و NPK اساسی ارزش مناسب... کود آهن سکسترون به برهان داشتن دو ایزومر ارتو پارا و اورتو اورتو مخلوط متعادلی ساخت کرده و آنگاه از مصرف به سرعت اثر خویش را می گذارد و این اثر برای بلند مدت نیز باقی می ماند.
  • فرقی نمیکند که درخت بزرگی باشد یا یک گلدان کوچک از گیاهان آپارتمانی، همه‌ی اینها به جهت دارای ترین روند اساسی خویش به این معنی که فتوسنتز به آهن نیاز پیدا خواهند کرد.
  • با توجه به بررسی‌هایی که صورت گرفته تأثیر فواید میخ زدن به درخت گردو، بر خودداری از بیماری باکتریایی بلایت و همین‌طور سیاه شدن مغز گردو نیز به ثابت نرسیده و آیتم تأیید قرار نگرفته است.
  • علامت کلیدی فقدان زردی یا کلروز می باشد این زردی معمولا در فی مابین رگبرگ ها در برگ­های برنا چشم می ­شود به گونه­ ای که رگبرگ­ها به صورت نتورک سبزی در راستا زردی ظاهر می­ شوند.
  • توصیه می نماییم قبل از کوددهی اقدام به آزمایش خاک کنید تا بتوانید فقدان اشکال مغذی را در آن تشخیص دهید.
کلات آهن روی تمامی گیاهان و گل ها نظیر نهال گل محمدی و یا این که بر بر روی اشکال فضای سبز مانند فضای سبز مرکبات، سیب ، آلبالو و بر روی گونه های صیفی جات و سبزی جات نظیر هندوانه، خیار، گوجه و یونجه اثر گذاری شگفت انگیزی دارد . گیاهان کلیدی اعتنا نیاز های مختلف و متوعی که دارند می بایست آیتم باز‌نگری قرار گیرند تا بتوان به خوبی نیاز هایشان را برآورده نمود. برای برطرف نمودن همین نیاز ها در دنیای کنونی می اقتدار از همه نمونه های کود شیمیایی مانند کود پتاسیم دار، کود فسفر دار، کود مس دار، کود منگنز دار، کود منیزیم دار، کود کسیم دار و ...

خرید گونه های کود با بهترین قیمت

اگر قصد آب پاشی گیاه و استعمال از همین محلول بر روی خاک گیاه را دارید، فراوان حواستان به میزان محلولی که به جهت آب پاشی به کارگیری می کنید باشد. برای تصحیح همین کار، حساس دقت به میزان و ریشه‎ی گیاه، گلدانتان را گزینش نمایید و آبیاری را متناسب دارای حجم خاک و گیاه انجام دهید تا خاک بیش از میزان مرطوب نباشد. عدم وجود فضای کافی به جهت ریشه و گیاه و یا وجود بیش از حد رطوبت در خاک از دیگر عواملی هستند که به گیاه اجازه‌ی جذب آهن را نمی‌دهد.

کود کلات آهن آمینو نوتریتک

برای نهال های برنا نیز 5 الی 10 گرم کود آهن همواره سفارش شده است. انگور و کیوی نیز برای هر اصله نیازمند 5 الی 15 گرم آهن می باشد. البته در محصولات زراعی همین میزان متعدد می باشد شما می توانید برای هر مترمربع زمین زراعی به طور متوسط 2 تا 6 گرم آهن یا این که یک کیلوگرم کود آهن محلول شده در 1000 لیتر آب آبیاری را استعمال نمایید. اعتنا داشته باشید که همواره بهترین زمان مصرف کود آهن، قبل از گلدهی طبیعت می باشد. این فلز به هنگام سوختن کامل، نوری سپید و درخشان تولید مینماید و عمدتاً از نحوه الکترولیز نمک‌های موجود در آب‌های شور به دست می‌آید. در خصوص کمبود آهن، لیمو نسبت به پرتقال و گریپفروت، به ویژه وقتی که سکو حرارت خاک تحت باشد، اکثر مستعد است. تشکیل ساختمان کود کشاورزی سلولی گیاه، رویش گیاه، ایجاد و انتقال انرژی، ساخت اسیدهای نوكلئیك، تشکیل گل و دانه بندی به همین عنصر وابسته است. زرد شدن مابین رگبرگها، ریزش برگ ها، كاهش فتوسنتز، ظهور لكه‌های ارغوانی (آنتوسیانین) در در میان رگبرگها، کوچک شدن میوه ها از علائم نبود منیزیم است. به همین ترتیب، گاردنیا، آزالیا، ایکسورا و اکثری از گیاهان دیگر از مزایا این آهن های پوسیده ریز بهره مند می شوند. در صورتی که گیاهان از نبود آهن رنج میبرند سبب می شود که زردی در برگ‌های آن پدیدار شود. این کمبود در برخی موارد مضاعف دوچندان می‌شود که به عواملی بستگی دارد. در همین قسمت این عارضه ها و علت‌ها را ابلاغ می کنیم تا شما بخش اعظم اهمیت آن آشنا شوید. چرا که هر چه میزان این مقدار فراتر برود قیمت کود نیز افزایش پیدا می‌کند. بهترین مکان به جهت خرید کود آهن مغازه ‌های محصولات کشاورزی نظیر وب سایت پالیز کشت می باشد است. این فروشگاه‌ ها زیر لحاظ اداره کشاورزی عمل خود را انجام میدهند و می‌توان یک فرآورده مناسبی را از این مکان‌ ها خریداری نمود.

محصولات جدید

هنگامی که یک گیاه در منزل رشد می‌کند، نور کمتری اخذ میکند و این‌گونه رشد گیاه به‌شدت نماید می‌شود، به این خواسته به جهت اخذ مواد مغذی موردنیاز خویش برای رشد، به طور آراسته به کود نیاز دارد. اکثر اوقات، هنگامی که گیاه به طور فعال در خانه پرورش می‌کند، زمانی که به غذای بیشتری نیاز دارااست یا عنصر خاصی مانند آهن به اندازه ندارد، شاهد کمبودهای تغذیه‌ای هستیم و ممکن می باشد برگ‌ها رنگ‌پریده شوند. استعمال از پتاسیم بازدهی کودهای ازته را بالا برده و باعث ارتقاء جذب موادسازنده کوچک مغذی به ویژه آهن، روی و منگنز می گردد. مس در ساختار سه مدل پروتئین وجود دارااست و چندین آنزیم را فعال می کند. یون های مس تنها به صورت کمپلکس و قابل مبادله به ماده آلی، متصل و قابل جذب می باشند. در صورت فقدان مس، برگها ریز باقی مانده و سرشاخه های جوان دچار برگ سوختگی می شوند و در محیطهایی اهمیت PH قلیایی، مس به طور کلی غیر قابل جذب برای گیاه می باشد، لذا بازده مس موجود در خاک های ایران مضاعف پائین است.

فواید کود کلات آهن

گاهی زمان ها فقدان آهن اهمیت کمبود منگنز خطا گرفته می گردد در همین حالت می‌توانید کلیدی آزمایش خاک در آزمایشگاه‌های مربوطه شک وتردید خود را برطرف کنید. همین بیکربنات سبب ساز بالا رفتن PH خاک در اطراف ریشه میگردد و مانع جذب درست و به اندازه آهن از خاک می‌شود. به طور کلی آب دهی دوچندان به گیاه منجر ناچیز شدن اکسیژن در خاک و پوسیدگی ریشه می‌شود ریشه‌های پوسیده و ناسالم بضاعت کمتری به جهت جذب آهن دارند. با ترین و بهترین منابع آهن به جهت باغ های میوه و زمین های زراعی کلات آهن و سولفات آهن است. اصلی همین وجود، در یک مطالعه جداگانه در مقایسه آهن کلاته و سولفات آهن ، اشخاصی که مکمل کلات آمینو اسید مصرف کردند نسبت به افرادی که سولفات آهن غیر کلاته مصرف کردند ، عوارض جانبی کمتری را گزارش کردند (همچون ناراحتی معده کمتر). مطالعه دیگری نشان دیتا که ۳۰ میلی گرم آهن کلاته مصرف شده به مدت ۹۰ روز به به عبارتی میزان سولفات آهن در محافظت مرحله طبیعی آهن در کودکان در سن مدرسه که تراز آهن پاره ای داشتند (بدون کم خونی) اثر گذار هست . کلات های آهن ۵ تا ۱۰ % آهن به فرم EDTA ، DTPA و EDDHA دارند و اکسید های آهن هم ۷۰ تا ۷۷ % اهن دارند و به فرم Fe۲O۳ و FeO هستند. همین عنصر در ساختمان آنزیم های دخیل در واکنش های اکسایش کمتر و پروتئین ها کاربرد دارد. همین عنصر از موادتشکیل دهنده حتمی در بیوسنتز کلرفیل هست و نبود آن منجر کمتر کلرفیل و هم کمتر میزان کلروپلاست میشود.علائم کمبود آهن به شکل کمرنگ شدن برگ های تازه ظاهر می شود. اسپری نمودن کود آهن بر بر روی گیاه در همین زمان نیکی تنها موجب پرورش خوبتر آن نمی‌شود، بلکه آسیب‌رسان نیز است. بهبود فرایند رویش گیاه؛ همگی مراحل رشد گیاه زیر تأثیر کود آهن حیاتی شتاب و میزان مرغوب بودن بالاتری انجام می‌گیرد. قابلیت ادغام دارای کودهای دیگر؛ کود آهن می‌تواند در ترکیب دارای کودهای طبیعی دیگر تأثیرگذارتر شود. همینطور این کود زمانی اهمیت ضدآفت‌ها ترکیب شود، به یک ماده چندین منظوره و کاربردی تبدیل می‌شود.

پکیج تمام کود آلمندو Almendo

در حالتی مشابه، چنانچه به‌طورکلی خاک کمتری وجود داشته باشد، گیاه شما سریع‌تر مواد مغذی را تخلیه می‌کند، به همین معنا که می بایست به‌دفعات بیشتری آن را کود دهید. دارای انجام مناسب این فعالیت نیاز گیاهان آپارتمانی به کود برآورده شده و گیاه پرورش قابل قبولی خواهد داشت. گیاهانی که در یک باغ آبی رویش مینمایند اهمیت این نقص‌ مواجه خواهند شد.

اطلاعات تماس

در پیشگیری از فقدان آهن به جهت هر درخت گردو بالغ مقدار ۳۵ گرم و در معالجه نبود آهن ۵۰ تا ۶۰ گرم از کود آهن به کارگیری می‌شود. در گزینه نهال گردو نو کاشته شده ۵ تا ۲۰ گرم کود آهن کاربرد دارد. همین روش تغذیه درخت در درمان زردی برگ‌ها، افزایش فتوسنتز، بالا رفتن مقدار مواد آلی خاک، کاهش آلرژی به آفات و بیماری‌ها فراوان موءثر واقع می‌شود. کلیدی اعتنا به بررسی‌هایی که رخ گرفته تأثیر فواید میخ زدن به درخت گردو، بر دوری از بیماری باکتریایی بلایت و همین‌طور سیاه شدن مغز گردو هم به ثابت نرسیده و آیتم تأیید قرار نگرفته است. علاوه بر این ، از آنجایی که هم مواد آلی سولفات آهن و نیز مواد زائد آلی مانند برگهای ممرز و برگهای برنج به راحتی در ایران در دسترس هستند . کود طبیعی آهن یک مخلوط کاملا طبیعی می باشد و استدلال کلات کننده آن هم طبیعی می باشد. درصورتی‌که در کودهای شیمیایی، عامل کلات کننده یک ادغام تماماً شیمیایی و ساخته دست بشر است. قاعدتاً ترکیب های شیمیایی حساس تاریخ انقضا هستند، درصورتی‌که کود آهن استدلال کلات کننده طبیعی فارغ از تاریخ انقضا است و همواره پاسخ می‌دهد.

کود آهن دار طبیعی و کود آهن دار شیمیایی

بنابراین در به کار گیری از همین کود و تاثیرات شگفت انگیز آن بر گیاهان هیچ شک و تردیدی به خویش رویه ندهید. تره فرنگی نوعی سبزی خوراکی است که همچون سیر و پیاز از خانواده نرگسیان و از سرده ی والک (کوهی) است. از گیاهان مستقر ناحیه ی خاورمیانه و مدیترانه محسوب می شود که در فصل بهار می روید. برای کوددهی به گیاهانی دارای ارتفاعی عمده از ۵ سانتی‌متر برای هر ۵۰۰ متر مربع از ۱ الی ۲ جام کود در یک گالن آب استفاده کنید. برای کوددهی به گیاهانی دارای ارتفاع دربین ۴ تا ۵ سانتی‌متر از ۴ گالن آب و ۱۰ قاشق غذاخوری کود استعمال می‌شود. برای کوددهی به گیاهانی حیاتی ارتفاع دربین ۳ تا ۴ سانتی‌متر از ۳ گالن آب و ۸ قاشق غذاخوری کود به کار گیری می‌شود.
آخرین مطالب