رژیم لاغری

رژیم لاغری سریع شکم وجود دارد؟ رژیم آنلاین آردایت اگر در طول روز ۳ یا ۴ فنجان چای سبز بنوشید ،سوخت و ساز بدن

توسط HEYDARINEWS در 4 خرداد 1400

رژیم لاغری سریع شکم وجود دارد؟

رژیم آنلاین آردایت

اگر در طول روز ۳ یا ۴ فنجان چای سبز بنوشید ،سوخت و ساز بدن خود را افزایش میدهید و باعث میشود وزن خود را سریعتر کاهش بدهید. به نظر میرسد که دو سه کیلو وزن کم کردن در ماه یک هدف بسیار ساده است که میتواند،عملی شود و همچنین روی بدن شما نیز نشان داده شود پس قبل از اینکه تارگت نهایی را تعیین کنید خوب فکر کنید.

 

دانههای چیا به دلیل داشتن فیبر زیاد ، میتوانند تا 11-12 برابر وزن خود را آب جذب کنند ، مانند ژل بچرخند و در معده شما منبسط شوند. این خوراکیها علاوهبر داشتن آب، مواد مغذی و فیبر فراوان، معمولا چگالی انرژی (energy density) بسیار پایینی نیز دارند؛ بنابراین میتوانیم وعدههای حجیمی از میوهها و سبزیجات را مصرف کنیم بدون اینکه کالری زیادی وارد بدن ما شود.

 

منابع خوب فیبر عبارتند از جو دوسر، لوبیاها، غلات کامل و انواع میوهها و سبزیجات. می توانید صبح میوه و عصر سبزیجات بخورید. این درحالی است که با مصرف ۴۰۰ کالری غذای پرچرب نهتنها احساس سیری نمیکنید، بلکه دوست دارید بیشتر هم بخورید. برای اینکه بتوانید مقدار کالری دریافتی خود را تنظیم کنید، در ابتدا بهتر است تنقلات شور، شیرین، پرچرب و ناسالم را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

 

شیرینیها و غذاهای پرچرب خیلی بیشتر از چیزی که بهنظر میرسند، کالری دارند و بههمین خاطر پیشنهاد میکنیم بهجای مصرف این تنقلات از غذاها و خوراکیهای سالمتر استفاده کنید. بسیاری از انواع این رژیم گروه های اصلی غذاها را نادیده می گیرد بنابراین این رژیم احتمال ابتلا به سوء تغذیه در فرد را افزایش می دهد مگر اینکه از جانشین مناسب به جای آن غذاها استفاده گردد و مکمل های غذایی مصرف شود. طبیعتا این موضوع باعث احساس سیری میشود و شما دیرتر گرسنه خواهید شد و به طور خودکار کمتر غذا میخورید.

 

تجربه نشان داده است ایینگونه رژیم های سریع لاغری تنها زمانی مفید است که شما مجبور باشید به علت موضوع و رویداد خاصی مانند مسابقه ،عروسی ،جشن و … جدا از این که پیاده روی کردن و ورزش کردن ،در طول روز چقدر زمان میگیرد،اما واقعا باعث میشود هر چیزی را که خورده اید بسوزاند،که خود این کار به تنهایی در از دست دادن ۳ کیلو گرم در یک ماه کمک خواهد کرد.

 

به غیر از خوردن نوع مناسب غذا انتخاب زمان مناسب برای خوردن آن نیز مهم است. با گرفتن رژیم لاغری آنلاین دیگر نیازی به هزینههای رفت و آمد تا مطب پزشک نیست. پزشک میتواند با تجویز دارو و تنظیم برنامهی تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی، نشانههای این بیماری را کمتر کند. پزشک میتواند با تجویز دارو، هورمونها را در بدن جایگزین و بیماری را درمان کند. افراد مسن به پروتئین بیشتری برای عضله سازی نیاز دارند زیرا بدن با افزایش سن از کارایی کمتری در پردازش پروتئین برخوردار می شود.

 

قهوه و چای سبز حاوی ترکیباتی هستند که میتوانند متابولیسم را کمیافزایش دهند، اما هیچ ترکیب غذایی شناخته شده ای وجود ندارد که قادر به انجام این کار باشد. همچنین میتوانید آن را با نان قهوه ای جایگزین کنید ، همچنین از غذاهای خیابانی که در روغن و با کیفیت پایین تهیه شده است دوری کنید. ابتدا آب سبزیجات را در یک قابلمه بجوشانید و سپس تمام مواد را به آن اضاف کنید و خوب هم بزنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه بر روی شعله کم حرارت قرار دهید نمک را اضافه کنید و بگذازید تا سبزیجات بجوشند، روغن کنجد و گیشنیز و فلفل سیاه را به آن اضاف کنید و تا داغ است آن را نوش جان کنید.

 

از آنجاییکه رژیم کتوژنیک، یک رژیم پزشکی است که باید مطابق اصول صحیح و برای اهداف خاصی مورد استفاده قرار گیرد، استفاده طولانی مدت از آن، سودمند نیست، ضمن آنکه استفاده مداوم از آن که به معنای کاهش مصرف کربوهیدرات است، میتواند سردرد، یبوست، مشکلات تنفسی و دیگر مشکلات ایجاد کند.

 

شاید بتوان این روش را یکی از سادهترین و ابتداییترین اصول کاهش وزن دانست. نیمه گیاهخواری : در آن از مرغ و ماهی هم استفاده میشود ولی گوشت قرمز را یا به کلی نمیخورند و یا به صورت محدود استفاده میکنند. بیرون از باشگاه و سالن بدنسازی هم فعال باشید. حتما از منابع غذایی که حاوی این مواد هستند استفاده کنید. بیش از یک عدد تخم مرغدر طول روز استفاده نکنید.

 

بیش از حد از دسر استفاده نکنید. اگر تا کنون دانه چیا مصرف نکردهاید در مصرف آن شک نکنید. حتی اگر میتوانید ۱ یا ۲ روز در هفته کلا هیچی نخورید. شما میتوانید این تمرین ۵ دقیقه ای را ۳ بار در روز تکرار کنید و تا انتهای ماه،تغییر بدنی خود را ببینید. این تمرینات چیزی است که شما در حال تمرین نباید از دستش دهید. اما با این حال شما هنوز قادر به مصرف پروتئین بالا و سبزیجات هستید.

 

طبق گفته چندین کارشناس،کسانی که به طور مرتب از پله ها بالا میروند. در حقیقت باید وقتی غذا میخورید،روی آن تمرکز کنید و به آرامی بخورید. دمنوشهای لاغری نیز مانند قرصها چند وقتی است در بازار رواج پیدا کردهاند. اکنون که کتو در صحنه است و یک فوبیای کربوهیدرات عمومی وجود دارد، شما ممکن است دوباره در مورد رژیم غذایی کم کربوهیدرات مانند اتکینز فکر کنید.

 

• سه نوبت د رهفته و هر نوبت یک قاشق بزرگ روغن زیتون روی سالاد اضافه کنید. هر روز قدری کمتر غذا بخورید. البته در این رژیم نباید گوشت و دیگر گروههای غذاییِ حاویِ کالری بالا را حذف کرد، بلکه باید با استفاده متعادل از آنها، مجموع کالری مجاز در طول روز را حفظ نمود. پروتئین بالا در رژیم غذایی باعث اسیدی شدن ادرار می شود. اگر بتوانید در روز ۵ دقیقه وقت خود را صرف بالا رفتن از پله ها کنید، مطمئنا چندین کالری بیشتر میسوزانید.

 

در ابتدا سعی کنید بهتدریج مقدار کالری دریافتی خود را کم کنید، سپس بر روی مقدار کالریای تمرکز کنید که به شما کمک میکند تا بدون سختی و تحمل گرسنگی شدید، وزن کم کنید. در طی مدت زمان رعایت رژیم لاغری رایگان، لازم است که آب بیشتری استفاده کنید، در طول انجام فعالیت ها و یا ورزش های مناسب لاغری، سعی کنید آب بیشتری بنوشید، آب می تواند از طریق افزایش مصرف میوه ها نیز به بدنتان برسد.

 

سعی کنید در حین تماشای تلویزیون غذا نخورید،این کار باعث میشود بیش از آن چه که فکر میکنید غذا بخورید. اما واقعا کمی عجیب است که اگر یک رژیم غذایی باعث شود که در عرض ۷ روز ۷ کیلو وزن را از دست بدهید و برای سلامتیتان خوب نیست ؛ در حقیقت زود گذر است و ممکن است بعد از چندین روز شما را بیمار کند. رژیم فوق العاده کم چرب چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

 

میوه ها،سبزیجات،عدس، تخم مرغ ،گوشت،انبه،موز را به بخش رژیم غذایی خود اضافه کنید. این کار سموم را از بدن دفع میکند و هیدراته نگه میدارد. سیستم ایمنی بدن باید بیشتر فعالیت کند. در این شرایط، رودهی کوچک دچار انسداد خواهد شد و نمیتواند مواد مغذی را جذب کند. همچنین باید توجه داشته باشید که مغز نمیتواند کالریهای مایع (نوشیدنی) را مانند کالریهای جامد (خوردنی) تشخیص دهد؛ بنابراین درنهایت این کالریها را نیز به تمام چیزهای دیگری که میخورید، اضافه میکنید.

 

در مراحل نهایی بیماری، به این خاطر که فراموش میکنید غذا بخورید یا جویدن غذا مشکلتر میشود، شاهد کاهش وزن خواهید بود. یک روز عادی غذا بخورید یک روز نهایتا ۵۰۰ کالری بخورید. این روز، روز آزاد شماست. پس اگر به طور منظم ورزش کنید کاهش وزن در دستان شماست. شام تنها به مصرف سالاد کلم، گوجه فرنگی، سس آبلیمو و یک عدد میوه ختم خواهد شد. من میدانم که چند رژیم احمقانه وجود دارد که در طی یک روز کاهش وزن پیدا میکنید.

 

اگر میخواهید در عرض یک ماه به سرعت وزن خود را کم کنید هر روز دو لیتر آب بنوشید. از طرفی اشتهای خود را نیز از دست میدهید که منجر به کاهش وزن میشود. درنتیجه، مایع غلیظی بهنام مخاط در گلو ایجاد میشود که تنفس را مشکلتر میکند. متابولیسم را افزایش میدهد و سرعت کاهش وزن را چندین برابر میکند.

 

جوشانده سیب و دارچین را به یاد دارید، اکنون باید به سراغ دتاکس واتر سیب و دارچین برویم و از خاصیت مشابه جوشانده آنها بهره ببریم. با وقوع این شرایط، اکثر افراد سراغ انواع شکلات و شیرینیها، بستنی، همچنین نوشیدنیهای انرژیزا که حاوی کافئین هستند، میروند، که بسیار مضر بوده و سبب افزایش ناگهانی وزن فرد میشوند. یک فرد معمولی با رژیم غذایی سالم هفته ای ۱ کیلوگرم کاهش وزن دارد.

 

اگر جزو افرادی با اضافه وزن کمتر از ۱۰ کیلوگرم هستید، بهتر است که خواب منظمی داشته باشید و سعی کنید صبحانه خود را تا قبل ساعت ۹ میل بفرمایید. دنبل ها یک گزینه بسیار عالی برای این کار هستند اما اگر آنها را در خانه ندارید سعی کنید از بطری آب سنگین استفاده کنید ، بعضی از زنان بطری های شن و ماسه را دوست دارند. اگر میخواهید تغییرات در بدن خود را ببینید،عادات غذایی و شیوه زندگیتان را تغییر دهید.

 

در بدن افراد با این تیپ بدنی، چربیها تمایل زیادی به ذخیرهشدن در ناحیه ران و باسن دارند. وقتی شما این محصولات را مصرف میکنید، سیستم ایمنی بدن که باید با باکتریها و سایر میکروبها مبارزه کند، به سلولهای درون رودهی کوچک هجوم میبرد. کار با وزنه در کنار ورزش هوازی، کالری زیادی مصرف می کند و از کند شدن سوخت و ساز بدن جلوگیری می نماید.مطالعات در زمینه رژیم درمانی نشان می دهد که با از دست دادن مقادیر قابل توجه چربی بدن می توان تاحدی بر حجم عضلات افزود.

 

رژیم اتکینز نیز یک نوع از رژیم کتوژنیک است که باز هم مصرف کربوهیدرات را محدود می کند و مملو از چربی است. بعدها همین غذاهای کوچک که با بیتوجهی خوردهایم روی هم جمع میشود و وزنمان را افزایش میدهد. در صورت ابتلا به این بیماری باید رژیم بدون گلوتن را دنبال کنید. تنها به دنبال این سوال نباشید که برای لاغری شکم چی بخوریم یا نخوریم؟ حالا این سوال مطرح می شود که آیا می توان بدون محدودیت شدید در تغذیه، لاغر شد؟

 

اتفاقاً در مطالعات اخیر دانشمندان مشاهده شد که اصل اول رژیمهای غذایی کاهش وزن همان کمتر بودن میزان کالری است و حذف مواد غذایی خاص (مانند چربیها یا کربوهیدرات) هیچ کمک ویژهای به لاغری شما نخواهد کرد و معجزه آسا نیست. همچنین، افزودن تمرینات کار با وزنه به برنامه ورزشی ایده خوبی محسوب می شود. پس سومین چیزی که باید در برنامه روزانه خود قرار دهید تمرینات روزانه هوازی است. چربیها و شیرینیها: این گروه در راس هرم قرار داشته و کمترین فضا را به خود اختصاص میدهند؛ چون باید به مقدار کم مصرف شوند.

 

به گفته کارشناسان نوشیدن چای سبز به کاهش وزن کمک میکند. بیشتر بخوانید: آیا نوشیدن شیر برای شما مضر است؟ از شیر و خرما که فواید متعددی دارند برای لاغری در سه روز نیز میتوان نتیجه گرفت اما بهتر است روندی که در ادامه بیان خواهیم کرد را با جدیت پیش گرفت.

 

اگر واقعا بهدنبال کاهش وزن هستید، پس بهتر است با غذاها و تنقلاتی مانند سیبزمینی سرخشده، پیتزا، کیک و شکلات خداحافظی کنید. از کیک و بیسکویت،بستنی گرفته که همگی دشمن شما هستند. شما میتوانید با دو دقیقه گرم کردن شروع کنید و در آخر با چند حرکت کششی تمام کنید. در کوتاهترین تعریف اُرنیش رژیمی متغیر است، اثبات شده که بیخطر است، ارزان قیمت نیست و دنبال کردن آن سخت است. بیخطر به کاهش وزن این افراد کمک کند.

 

بیماری لوپوس زمانی اتفاق میافتد که سیستم ایمنی بدن، به بافتها و ارگانهای حیاتی حمله میکند. داروهایی که برای درمان بیماریها مصرف میکنید، ممکن است باعث افزایش سوخت و ساز بدن، سوزاندن کالری بیشتر و کاهش وزن ناگهانی شوند. این کار باعث صاف شدن شکم در کوتاهتری زمان برای شما می شود.

 

صاف شدن شکم در کوتاهترین زمان آرزوی خیلی ها است. اگر بتوانید سریعتر راه بروید قطعا خیلی بیشتر به شما کمک خواهد کرد. قبل از رفتن به تخت خواب چند حرکت ساده یوگا انجام بدهید. یکی از بهترین گزینه ها برای پیشگیری از تحلیل رفتن ماهیچه ها و کاهش وزن مرتبط با آن افزودن پروتئین و ویتامین D بیشتر به رژیم غذایی است. همیشه به یاد داشته باشید زمانی که شما در حال تلاش برای وزن کم کردن هستید.

 

به یاد داشته باشید که همیشه باید در طولانی مدت سالم باشید و از بدن خود محافظت کنید. برخی از افراد تصور میکنند، حذف یکی از وعده های غذایی در لاغر شدنشان موثر است و از این راه می توانند وزن بیشتری در مدت زمان کمتری را کم کنند. 1. چه زمان فرد را میتوان چاق در نظر گرفت؟

 

ما به خودمان آزادی عمل میدهیم تا در هر زمان در بین وعده های غذایی هر چیزی بخوریم. با مصرف غذاهای کمکالری میتوانید سریعتر به هدف خود در کاهش وزن برسید. اگر بدانید که هر مادهی غذایی چه مقدار کالری دارد، با دریافت آن به بدن خود این پیغام را میدهید که کالری امروز را دریافت کرده است و دیگر نباید منتظر دریافت کالری بیشتری باشد. سلولهای سرطانی انرژی بیشتری را از بدن جذب میکنند و مواد شیمیایی را تولید میکنند که باعث تغییر نحوه گوارش مواد غذایی میشود.

 

یکی از اصلیترین دلیلهایی که این رژیم جواب میدهد این است که بدن مجبور میشود برای انرژی، چربیها را بسوزاند که این کار برای کسب انرژی بسیار موثر است. در نتیجه از آسیب احتمالی سلامت بدن بر اثر کمبود این مواد خبری نیست. علاوه بر این مورد بسیار مهم در مراجعه به کلینیک تغذیه دکتر فرزاد ، موقعیت مکانی کلینیک ماست که شما می توانید از طریق مترو شریعتی به سرعت و از هر نقطه تهران به کلینیک ما برای دریافت بهترین برنامه رژیم غذایی مراجعه کنید .

 

شاید به کمک دوستان و آشنایان و حتی مشاوره با روانشناس نیاز داشته باشید. چون با این برنامه سطح انسولین کاهش مییابد و ممکن است شما نیاز کمتری به انسولین داشته باشید. بیشترین افزایش وزن به خاطر میان وعده هایی است که استفاده میکنید. در میان وعده چای گیاهی را با عسل میل کنید. گیاهخواری و خام گیاهخواری محبوب ترین نسخه هایی هستند که محصولات حیوانی را به به دلایل مختلف محدود می کنند؛ اما در مجموع، این روش ها هنوز مورد تایید علم نیست.

 

برچسب‌ها: 

آخرین مطالب