پیشگیری و درمان عفونت ادراری با عسل

نحوه برای شروع حروف الفبا با کمتر از $صد خوردن یک قاشق غذا خوری عسل درست قبل از ورزش مانع از هدر رفتن گلیکوژن

توسط HEYDARINEWS در 17 بهمن 1401

نحوه برای شروع حروف الفبا با کمتر از $صد

Benefits of honey for womenخوردن یک قاشق غذا خوری عسل درست قبل از ورزش مانع از هدر رفتن گلیکوژن ذخیره شده در ماهیچهها راهنمای خرید تلویزیون شیائومی میشود. این زمانی اهمیت پیدا میکند که شما بیش از ۶۰ دقیقه به طور مداوم فعالیت کرده باشید. یعنی زمانی که بدن کم کم شروع به مصرف گلیکوژن میکند. مصرف عسل در بدنسازی و حین فعالیت باعث میشود که سطح انرژی شما حفظ شود. ۵. عسل خام میتواند سرعت، قدرت و استقامت شما را حین ورزش افزایش دهد. در مطالعهای که توسط آزمایشگاه ورزش و تغذیه دانشگاه ممفیس بر روی سه گروه از ورزشکاران و به مدت ۳ هفته انجام شد. نشان داده شد که دوچرخه سواران استقامتی که از عسل استفاده میکنند افزایش قابل توجهی در قدرت و سرعت خود داشته اند. در این آزمایش به هر گروه از ورزشکاران یک ماده غذای داده شد. به گروه الف عسل، به گروه ب گلوکز و ژلهای انرژیزا و به گروه ج دارونما. پس از ۶۴ کیلومتر رکاب زدن نتایج آزمایش به گونهی زیر بود. میتوانید از عسل در نوشیدنیهای خود حین تمرین نیز استفاده کنید. برای این منظور کافی است تا یک یا دو قاشق عسل را در آب ولرم حل کنید و سپس آن را به نوشیدنی خود اضافه کنید. آب و عسل علاوه بر تامین انرژی شما حین ورزش فواید سلامتی بسیاری نیز برای شما دارد.

  • موز: یک عدد
  • شیر: ۵۵۰ میلیلیتر
  • توتفرنگی: یک فنجان
  • ماسک پاک کننده منافذ عسل
  • پیشگیری و درمان عفونت ادراری

 

طبق بعضی از منابع علمی عسل طبیعی در بهبود بیماری های قلبی و گوارشی و … قندهای موجود در عسل علیرغم شیرینی زیاد به دندان ها هیچ صدمه ای وارد نمی سازد، بلکه آنها را سفید و لثه را محکم می کند. توجه: تجویز عسل جهت بیماری ها تنها باید توسط پزشک متخصص صورت گیرد. عسل طبیعی به جهت سهولت جذب بهتر و مقاومت در برابر کوفتگی، مخصوصاً در مورد فعالیت های فیزیکی، مقاومت قوی را ایجاد می کند؛ همچنین کارایی بیشتر فکری را سبب می گردد. بنابر این هم افراد سالم هم افراد بیمار برای درمان هر نوع ضعف مخصوصاً در موارد هضم یا جذب غذا در بدن به آن نیاز دارند. به علاوه باعث افزایش رشد نوزادان، تثبیت مقدار کلسیم استخوان، کمک به درمان کم خونی و بی اشتهایی می شود. عسل طبیعی هضم و جذب غذا را بهبود می بخشد و برای مشکلات روده ای مزمن و عفونی مثل یبوست، زخم اثتی عشر یا دوازدهه و ناراحتی های کبد، مفید است.

همچنین عسل باعث جذب بهتر کلسیم توسط مغز میگردد.

تحقیقات زیادی در سایت های Google scholar و PubMed درباره anti-oxidant (آنتی اکسیدان) و Alzheimer disease (بیماری آلزایمر) قرار گرفته اند که نشان میدهند مصرف طولانی مدت مکمل های حاوی انواع آنتی اکسیدان در افراد مسن سبب تقویت حافظه میشود. ارتباط آنتی اکسیدان ها با عسل چیست؟ مشخص شده است که آنتی اکسیدان های مختلفی در عسل وجود دارد که میتواند کمک شایانی به حفظ قدرت مغز و تقویت حافظه کند. همچنین عسل باعث جذب بهتر کلسیم توسط مغز میگردد. عسل داروی طبیعی شگفت انگیزی برای قلب میباشد و میتواند به تقویت قلب از راه های مختلفی کمک کند. LDL نوعی کلسترول میباشد که اغلب به آن کلسترول بد میگویند چرا که مقدار زیاد از این کلسترول LDL سبب تجمع چربی در شریان های شما میشود. مطالعات زیادی نشان میدهد که عسل میتوان سطح کلسترول را پایین آورده و به سلامت قلب کمک کند. تری گلیسیرید رایج ترین نوع چربی در بدن انسان میباشد که از طریق غذا وارد بدن انسان میگردد البته خود بدن نیز مقداری از آن را میسازد.

استرسها حاصل ناگزیر عصر تکنولوژی و خواب به عنوان مهمترین عامل در ریکاوری این فشارهای وارد شده به سیستم عصبی شناخته میشود. علاوه بر این ثابت شده یک خواب کافی و راحت باعث افزایش خلاقیت و مهارت حل مساله خواهد شد. همان چیزی که برای پیشرفت در دنیای امروز عامل حیاتی محسوب میشود. کارشناسان برای این مهم راهکارهای بسیاری دادهاند که سر تیتر همهی آنها فراهم کردن محیطی آرام برای خوابی راحت و آسوده است. اتاقخواب و از آن مهمتر سرویس خواب و تختی که با زیبایی و آسایشش بستری امن و جذاب برایتان فراهم کند یکی از عوامل اصلی فراهم شدن محیط خواب خوب خواهد بود. زمان خرید تختخواب دو نفره یا یک نفره به کیفیت آن توجه کنید و در کنار ظاهر زیبا، تختی خریداری کنید که متناسب با فضای اتاق و همچنین قد و وزن افرادی باشد که قرار است از آن استفاده کنند. همچنین ارتفاع تخت باید با توجه به فیزیک بدنی افراد و ابعاد محیط خریداری شود.

سپس دستتان را با آبولرم بشویید.

یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق چایخوری سرکه سیب و یک قاشق چایخوری روغن نارگیل مخلوط کنید. این ترکیب را روی کوتیکول ناخنهای دستتان بگذارید و ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان بدهید. سپس دستتان را با آبولرم بشویید. آنزیمها و مواد مغذی عسل روی موها هم تأثیر مثبتی دارد و به آنها درخشندگی ملایمی میدهد. روغن نارگیل هم میتواند به لایهی میانی مو نفوذ کند و موجب نرمی کوتیکول مو شود این امر باعث میشود رشتههای موهای شما درخشانتر شده و حالت دلخواه شما را بگیرد. یک قاشق غذاخوری عسل خام را با یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل مخلوط کنید. مخلوط جادوییتان را وقتی موهایتان کمی نمدار است به دوسوم پایینی ساقهی موها بزنید. از نوک موها شروع کنید و به سمت بالا بروید. بگذارید ۲۰ دقیقه روی موهایتان بماند و سپس دوباره موهایتان را بشویید. همانطور که پیش از این هم گفتیم عسل حاوی نوعی مادهی هیدروکسی است.

انواع عسل بسته به عوامل و شرایط مختلفی باهم متفاوت است.

alphabetمعمولاً عسلهای موجود در بازار و فروشگاههای مواد غذایی به صوررت حرارت دیده و پاستوریزه هستند. عسل معمولاً دارای انواع مختلفی در طعم، عطر، رنگ و بو، خواص و مزه است. انواع عسل بسته به عوامل و شرایط مختلفی باهم متفاوت است. عسل معمولاً از زرد شفاف به قرمز تیره دارای رنگبندی است. همچنین دارای رنگهای زرد روشن، زرد کهربایی، قهوهای مایل به تناژ سبز و قرمز است. با توجه به رنگهای روشن و تیره آن به چهار گروه تقسیم میشود. عوامل مؤثر در رنگ عسل معمولاً ترکیباتی چون کلروفیل، کاروتن، زانتوفیل و رنگدانههای گیاهی که رنگ زرد، سبز، قرمز تیره یا قهوهای را در عسل ایجاد میکنند هستند. در سال 1930، محققی به نام تامسون در نیوزلند رابطه بین رنگ عسل و ترکیب شیمیایی آن را مورد مطالعه قرار داد. تحقیقات اثبات کردند که در عسل تیره، میزان اسیدهای آمینه، قندها و مواد معدنی معمولاً بیشتر است. همچنین در گزارشاتی گفته شد که با افزایش مواد معدنی عسل به ویژه آهن، مس و منگنز رنگ آن به مراتب تیره میشود.

راه حل اول رو خوندید؟

اگر پشت سرهم این کار رو انجام بدید یعنی زمانی که هنوز آب جوشه چایساز رو روشن کنید ، المنت عمل میکنه و دستگاه زود خاموش میشه و کارایی رسوب زدایی افت میکنه. بعد از اینکه به این تعداد جوشید. رسوبات خیلی سست میشن و با یک برس نرم روی اونها رو بسایید و بشویید. بعد از اون ۲ تا ۳ بار با آب معمولی بجوشانید تا بوی سرکه از چایساز خارج بشه. حتما درب یا پنجره رو باز بگذارید تا بوی تند و تیز سرکه افراد خونه رو اذیت نکنه. راه حل اول رو خوندید؟ توی راه حل دوم همین کار رو به جای اینکه با سرکه انجام بدید با جوش شیرین انجام بدید. یعنی کتری چایساز رو تا حد رسوبات آب کنید و ۲ تا ۳ قاشق با توجه به سایز کتری تون جوش شیرین بریزید. برای کتری ۲ لیتری ۲ قاشق و برای ۲.۸ لیتری ۳ قاشق بریزید.

Grease dishesکه این نتیجه نیز برای افراد دیابتی جای خوشحالی دارد. همچنین سطح پپتید سی (c-peptide) آنها را افزایش داد، ماده ای که هنگام تولید انسولین در جریان خون آزاد می شود. تحقیقات و مطالعات نشان دادهاند که عسل یک مبارز قوی با باکتری های دهان است. درعین حال بسیار ارزانتر از داروهای گران قیمت میباشد. تحقیقات دکتر پیتر سی مولان از دانشگاه Waikato در نیوزیلند نشان داد که عسل خام و طبیعی به دلیل قدرت ضد میکروبی خود از ایجاد کرم خوردگی دندان جلوگیری می کند. عسل در مبارزه با باکتری های دهان باعث میشود میزان اسید تولید شده در دهان کاهش یابد. همچنین هنگامی که عسل با آب مخلوط شود ، آنزیمی از عسل به نام گلوکز اکسیداز، پراکسید هیدروژن تولید میکند. پراکسید هیدروژن از عوامل اصلی خواص ضدمیکروبی عسل میباشد. استفاده از عسل برای درمان عفونت، خونریزی، التهاب و عقب نشینی لثه بسیار مفید است. چگونه از عسل برای کاهش عفونت لثه استفاده کنیم؟ برای درمان عفونت لثه هر روز صبح دهان خود را با آب ولرم و دو قاشق چایخوری عسل بشویید.

Properties of honeyترکیبات منحصر به فرد عسل، باعث شده تا به عنوان یک ماده بسیار مفید برای سلامت پوست شناخته شود. اما نکتهای که باید به آن دقت شود این است که در استفاده از عسل برای مصارف زیبایی حتما باید از عسل طبیعی و ترجیحاً خام (گرما ندیده) استفاده شود، تا به نتایج مطلوب آن رسید. همه میدانیم که سلولهای قدیمی و مرده دشمن یک پوست زیبا و شفاف هستند، همین سلولها هستند که گاهی بر روی پوست، ایجاد خارش و سوزش میکنند. استفاده از عسل به جای لایهبردارهای موجود در بازار یک گزینه طبیعی و به صرفه است که باعث میشود پوست شما کاملا تمیز شود. اگر از عسل به منظور لایه برداری استفاده میکنید بهتر است از عسل شکرک زده ( عسل طبیعی بعد از مدتی شکرک میزند) استفاده کنید. عسل شکرک زده به خاطر دانههای ریز متبلوری که دارد درست مانند یک لایه بردار ملایم عمل میکند. این دانههای ریز هنگام تماس با گرمای پوست شما و آب به صورت یک اسکراب عمل میکند که از بسیاری از نمونهها مصنوعی آن اثر بخشتر است.

Properties of honeyکلیه یکی از اعضای مهم بدن است که ۲۵ درصد از جریان خون بدن به آن می رسد. این عضو حیاتی وظایف مهمی مانند دفع مواد زائد، تنظیم کردن آب و الکترولیت در بدن و همچنین جذب مواد مفید را بر عهده دارد. بیماری های کلیوی و مجاری ادراری می تواند زندگی انسان را به خطر بیندازد؛ بنابراین برای درمان بیماری های کلیه می توان از مواد طبیعی مانند عسل استفاده کرد. کلیه با تسویه کردن خون نقش عمده ای در سلامت بدن دارد و اگر نتواند وظایف خود را به درستی انجام دهد انسان دچار مشکلات عمده ای می شود. معمولاً بیماری های کلیوی مانند سنگ کلیه، عفونت کلیوی، نارسایی های کلیوی بسیار همه گیر هستند؛ اما برای جلوگیری و درمان این بیماری ها می توان از عسل بهره برد. عسل برای کلیه یک کمک درمان طبیعی ضد باکتری است که مواد مغذی بسیاری نیز دارد. آنتی بیوتیک های موجود در عسل عملکرد های متفاوتی دارند و بدن فرد را در برابر باکتری ها و میکروب ها مقاوم می کنند.

  • خوردن عسل چطور آلرژی رو درمان میکنه
  • ماسک مو عسل برای کاهش شکنندگی مو
  • ماسک مو عسل برای تقویت پوست سر
  • استفاده از آب شهری
  • درمان سرفه با خوردن عسل

alphabetنحوه استفاده: لایهای نازک از عسل خام را به صورت دایرهوار بر روی پوست صورت و یا بدن خود بمالید و بعد از حداقل ۳۰ دقیقه آن را با آب ولرم یا خنک بشویید. اگر چه با استفاده از عسل نمیتوان به صورت کامل جلوی پیری و چین و چروک را گرفت اما میتوان تا حدودی آن را به تاخیر انداخت و یا کمی از شدت آن کم کرد. عسل با دارا بودن طیف وسیعی از آنتی اکسیدانها، از جمله پلی فنولها و فلاونوئیدها به پوست صورت و بدن شما کمک میکند تا از آسیب به کلاژنهای پوست جلوگیری شود و پوستی با طراوت داشته باشید. همچنین میتوانید از ترکیبی از ژل رویال و عسل برای جوانسازی پوست خود استفاده کنید. نحوه استفاده: ابتدا پوست را به طور کامل تمیز کنید و پس از آن عسل را بروی آن بمالید و حداقل بعد ۱۵ دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد سبک زندگی فعال چیست لطفا از سایت ما دیدن کنید.

آخرین مطالب